بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» کشورهایی با چشم آبی ترین مردم

کشورهایی با چشم آبی ترین مردم

کشورهایی با چشم آبی ترین مردم

جهان مکانی زیبا، متنوع، پر از فرهنگ ها و افراد منحصر به فرد است. یکی از چیزهایی که واقعاً افراد را متمایز می کند رنگ چشم آنها است. اکثر محققان بر این باورند که افراد چشم آبی ممکن است در میان جمعیت های خاصی غالب باشند و در برخی دیگر کمتر حضور داشته باشند. مطالعات انجام شده در سال 2019 آمار جالبی را در مورد جمعیت چشم آبی در سراسر جهان نشان داد. در سطح جهان، تنها حدود هشت تا 10 درصد مردم این رنگ چشم را دارند و اروپا اکثریت آن را تشکیل می دهد. اگر تا به حال در مورد درصد دقیق افراد با چشمان آبی در نقاط مختلف جهان کنجکاو شده اید، بیشتر به دنبال آن نباشید.

در زیر لیستی از شش کشور برتر با بیشترین چشم آبی را مشاهده می کنید.


چشم های آبی از کجا می آیند؟

چشم آبی. اعتبار تصویر: Kitreel via Shutterstock

اگر تا به حال به اندازه کافی خوش شانس بوده اید که نگاهی اجمالی به فردی با چشمان آبی خیره کننده داشته باشید، به شما تبریک می گویم، یکی از نادرترین شگفتی های طبیعت را می بینید! چشمان آبی که تصور می شود نتیجه یک جهش ژنتیکی است، از یک اجداد منفرد در هزاران سال پیش نشات گرفته است. این جهش باعث کاهش تولید ملانین می شود که رنگدانه ای است که در چشم ها قرار دارد و رنگ آن را تعیین می کند. سطح کمتر ملانین اجازه می دهد تا نور بیشتری از چشم منعکس شود. رنگ آبی سایه به دست آمده است.

عدد فرشته 133 مطلب مرتبط عدد فرشته 133

در اصل همه چشمان انسان قهوه ای بود. با این حال، تقریباً 6000 تا 10000 سال پیش، جهش ژن چشم آبی گسترش یافت. این مصادف بود با مهاجرت دورتر از مناطق آفتابی مانند خاورمیانه و کشورهای نیمکره جنوبی. برخی بر این باورند که این تغییر در محیط یکی از عوامل موثر بوده است. ملانین موجود در چشم‌های قهوه‌ای به محافظت در برابر تابش شدید نور خورشید کمک می‌کند، بنابراین برای مناطقی که نور زیادی در طول سال وجود ندارد، لازم نیست.


استونی - 89٪

زن استونیایی با چشمان آبی. اعتبار تصویر: esfera via Shutterstock

تخمین زده می شود که 89 درصد استونیایی ها چشمان آبی دارند. درست است - این کشور کوچک اروپایی همچنین زادگاه بسیاری از مردم با چشمان آبی چشمگیر و چهره های روشن است. با این حال، برخی از مطالعات نشان داده اند که بسیاری از این ها ممکن است رنگ آبی مایل به خاکستری بیشتری داشته باشند به این معنی که حاوی ملانین کمتری نسبت به پسرعموهای چشم آبی خود هستند.


فنلاند  - 89٪

کودک فنلاندی با چشمان آبی. اعتبار تصویر: esfera via Shutterstock

فنلاند کشوری با تاریخ غنی و فرهنگ منحصر به فرد است . مردم فنلاند به صداقت، فروتنی، متفکر بودن و پشتکار خود می بالند که جای تعجب نیست که همگی از ویژگی های رنگ آبی هستند. فنلاند با داشتن رتبه اول در جهان با استونی، 89 درصد از جمعیتش نیز چشمان آبی دارند. ترکیب خیره کننده چشم های آبی و موهای قهوه ای شنی یا بلوند در کشورهای دیگر بسیار مورد توجه است، اما در اینجا بسیار معمول است.


سوئد – 78%

مرد سوئدی با چشمان آبی. اعتبار تصویر: Piotr Krzeslak از طریق Shutterstock

سوئدی ها که به خاطر چشمان زیبا و آبی کم رنگ و پوست سفید مایل به شیری خود شناخته می شوند، هر جا که می روند برجسته هستند. این ویژگی‌های فیزیکی به ظاهر ناچیز، دو مورد از غالب‌ترین ویژگی‌های جمعیت سوئد هستند. آنها همچنین بخشی از چیزی هستند که سوئدی ها را منحصر به فرد می کند !


ایسلند –75.5٪

زن ایسلندی با چشمان آبی. اعتبار تصویر: الکساندر میاتوویچ از طریق Shuterstock

ایسلند کشوری زیبا در منطقه شمالی اروپا است که به خاطر یخچال های طبیعی فراوان و مناظر خیره کننده اش شناخته شده است. مردم ایسلند در حفظ فرهنگ خود غرور ملی قوی نشان می دهند . علاوه بر این، ایسلندی ها برای حمایت از تیم های ورزشی خود بسیار پرشور هستند ! ایسلند با 75.5 درصد جمعیت چشم آبی، رتبه چهارم این فهرست را به خود اختصاص داده است.


هلند –تقریبا 61 درصد

زنی از هلند با چشمان آبی. اعتبار تصویر: الکساندر میاتوویچ از طریق Shutterstock

هلند یکی از جالب ترین کشورهای جهان است که دارای تاریخ و فرهنگ جذابی است که آن را از بسیاری دیگر متمایز می کند. کانال های شهرهایی مانند آمستردام مکانی عالی برای گذراندن وقت برای کاوش هستند، در حالی که با معماری خیره کننده احاطه شده اند. این کشور با داشتن چشمان آبی تقریباً 61 درصد از جمعیت آن واقعاً منحصر به فرد و غیرقابل انکار زیبا است.


دانمارک  –تقریبا 60%

زنی اهل دانمارک با چشمان آبی. اعتبار تصویر: الکساندر میاتوویچ از طریق Shutterstock

مردم دانمارک که به خاطر موهای روشن زیبا و چشمان آبی خود شناخته می شوند، از فرهنگ های دیگر متمایز هستند. جمعیت دانمارک که در رتبه ششم این فهرست قرار دارد، 60 درصد چشم آبی هستند. چه به دلیل ژنتیک باشد و چه عوامل سبک زندگی، چیزهای جالب زیادی در مورد این افراد خیره کننده و میراث منحصر به فرد آنها وجود دارد.


خطرات داشتن چشم آبی

زن با چشمان آبی. اعتبار تصویر: Ukraine_riakhin via Shutterstock

افرادی که چشم‌های آبی دارند ممکن است نیاز به محافظت از خود در برابر اشعه‌های مضر UV و نور آبی داشته باشند. مطالعات نشان داده‌اند که اینها می‌توانند مشکلاتی مانند سرطان چشم و دژنراسیون ماکولا را برای کسانی که عنبیه‌های روشن‌تر دارند، ایجاد کنند. مهم است که همیشه در صورت امکان از عینک آفتابی و عینک محافظ استفاده کنید - به خصوص زمانی که در خارج از منزل هستید یا برای مدت طولانی به صفحه نمایش خیره می شوید. چه چشمان آبی، قهوه ای، سبز یا فندقی داشته باشید، همیشه از چشمان خود به خوبی مراقبت کنید، این کار چشمانتان را برای سال های آینده سالم نگه می دارد!


به طور خلاصه

در حالی که رنگ چشم یک ویژگی تعیین کننده برای یک فرد نیست، می تواند جالب باشد که ببینیم چگونه توزیع رنگ های مختلف از مکانی به مکان دیگر متفاوت است. شاید تعجب آور نباشد که در انتهای فهرست با جمعیت تقریباً 16 درصد چشم آبی، ایالات متحده و اسپانیا قرار دارند. 


مجله ارم بلاگ


فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب




  مشاور ایرانی در لندن   |   فروش تجهیزات ویپ   |   تولیدی لباس در اراک   |   گردشگری ارم بلاگ   |   نمایندگی پکیج بوتان در شیراز  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید مشاهده