بازدید سایت خود را میلیونی کنید


» چرا جغرافیای اقتصادی مهم است؟

چرا جغرافیای اقتصادی مهم است؟

برای رسیدگی به موضوعات مختلف در مورد جغرافیا و اقتصاد، طیف گسترده ای از رویکردها نیاز است.چرا جغرافیای اقتصادی مهم است؟

  • حوزه اصلی مطالعه جغرافیای انسانی فعالیت اقتصادی است.
  • نور خورشید نسبت به اکثر کشورهای آسیایی مزایای بیشتری را برای هند فراهم می کند.
  • مناطقی که توسط انسان ها از طریق فعالیت های بخش اولیه تغییر شکل داده است، کانون اصلی جغرافیای کشاورزی است.


جغرافیای اقتصادی یکی از زیرشاخه های جغرافیای انسانی است. حوزه اصلی مطالعه آن فعالیت اقتصادی است. بسیاری از مردم اغلب آن را زیر شاخه ای در اقتصاد می دانند. برخی حتی آن را یک روش در اقتصاد می دانند، بنابراین به راحتی می توان فهمید که چگونه می توان آن را بسیار مهم تلقی کرد.


برای رسیدگی به موضوعات مختلف در مورد جغرافیا و اقتصاد، طیف گسترده ای از رویکردها نیاز است. برخی از این موضوعات، مکان‌های صنایع مختلف، اقتصاد متراکم، تجارت بین‌الملل، املاک و مستغلات، و اعیان‌سازی است .

چگونه مشتریان وفادار داشته باشیم؟ مطلب مرتبط چگونه مشتریان وفادار داشته باشیم؟


اهمیت جغرافیای اقتصادی

درک اینکه چرا جغرافیای اقتصادی اهمیت دارد، دشوار نیست زیرا مکان و توزیع فعالیت های اقتصادی در سراسر جهان را مطالعه می کند. با توجه به اینکه چقدر برای تجزیه و تحلیل داده های مختلف از آن استفاده می شود، به وضعیت یک رشته سنتی رسیده است. با استفاده از جغرافیای اقتصادی، محققان می توانند ساختار اقتصاد را در یک منطقه خاص درک کنند و همچنین چگونگی ارتباط آن با سایر مناطق جهان را کشف کنند.


همانطور که قبلا ذکر شد، اغلب به عنوان یک رشته در اقتصاد استفاده می شود، نه فقط جغرافیا، به این معنی که برای چندین زمینه مهم است. با استفاده از جغرافیای اقتصادی می‌توان فعالیت‌های اقتصادی مناطق خاصی را مطالعه کرد. این به ما امکان می دهد تا بهترین روش های راه اندازی فعالیت های اقتصادی در مناطق مناسب را کشف کنیم.


درک اینکه چرا جغرافیای اقتصادی اهمیت دارد، دشوار نیست زیرا مکان و توزیع فعالیت های اقتصادی در سراسر جهان را مطالعه می کند.


همچنین می توان مزایای جغرافیایی مورد بررسی را از طریق فعالیت اقتصادی شناسایی کرد. برای مثال، با استفاده از جغرافیای اقتصادی، می‌توانیم در مورد این حقیقت تحقیق کنیم که هند نسبت به سایر کشورهای آسیایی از نور خورشید بهره بیشتری می‌برد، که به ما امکان می‌دهد صنعتی را راه‌اندازی کنیم که با پنل‌های انرژی خورشیدی بسیار راحت‌تر در آنجا ایجاد میشود. همچنین، می‌توانیم تعیین کنیم که چه کشورهایی می‌توانند بهترین مقدار منابع را به ما بدهند.


شاخه های مختلف جغرافیای اقتصادی

مکان غالباً نقشی حیاتی در فعالیت‌های اقتصادی در سرتاسر جهان داشت، به همین دلیل در وهله اول به جغرافیای اقتصادی نیاز بود. این یک رشته با ارزش است. همچنین شاخه های متعددی از جغرافیای اقتصادی وجود دارد که به موضوعات خاصی با جزئیات بیشتری می پردازد. به عنوان مثال، جغرافیای کشاورزی به بررسی مناطقی می پردازد که توسط انسان ها از طریق فعالیت هایی که به بخش اولیه تعلق دارند، دگرگون شده اند. به ساختارهای مختلف مناظر کشاورزی می پردازد و تلاش می کند تا بررسی کند که دقیقاً چه چیزی منجر به توسعه این مکان ها شده است.


برخی از شاخه های دیگر نیز شامل جغرافیای صنعت، جغرافیای تجارت بین الملل و جغرافیای منابع است. اینها همه خود توضیحی هستند، اما همه آنها نشان می دهد که واقعاً جغرافیای اقتصادی چقدر مهم است و در واقع چقدر می تواند حوزه وسیعی باشد. بسیاری از کارهایی که ما انجام می دهیم نتیجه تحقیقاتی است که در این زمینه انجام شده است و به ما در زندگی روزمره بسیار کمک می کند.


اساساً هر چیزی که مربوط به مردمی است که در یک منطقه جغرافیایی زندگی می کنند را می توان از منشور این رشته دید و می تواند در مورد چیزهای مهم اطلاعات ارزشمندی به ما بدهد. می تواند با حمل و نقل ، ارتباطات، امور مالی و نحوه ارتباط همه اینها با داده های جغرافیایی سروکار داشته باشد. جغرافیای اقتصادی بخش بزرگ‌تری از زندگی ماست که ممکن است بدانیم. بسیاری از کارهایی که ما در شغل خود انجام می دهیم توسط محل زندگی ما کنترل می شود، و این چیزی است که این رشته سعی در کشف و توضیح آن دارد.


ترجمه مجله ارم بلاگ

worldatlas.com


فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  مشاور ایرانی در لندن   |   گردشگری ارم بلاگ   |   نمایندگی پکیج بوتان در شیراز   |   تولیدی لباس در اراک   |   فروش تجهیزات ویپ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید مشاهده